Dobrý den,
vítejte na stránkách rekreačního střediska Kemp Krkavec u Veselí nad Lužnicí.

Na základě postupného rozvolnění umožněného Vládou ČR je kemp  otevřen od 24.5.2021. Poskytovat ubytovací služby můžeme všem, kteří nemají žádné příznaky onemocnění covid-19 a prokáží, že splňují jednu z následujících podmínek
Systému O-N-T: Očkování – prodělaná Nemoc – Test, tj.

 1. Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem – vyhovuje každý, kdo doloží, že
  • od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka, nebo
  • od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců.
 2. Negativní test se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem – vyhovuje každý, kdo doloží, že
  • absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARSCoV-2 s negativním výsledkem, nebo
  • absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem.
 3. Ochranná lhůta po prodělaném onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem a vyhovuje každý, kdo doloží, že prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Tyto osoby se mohou ubytovat nejdéle na 7 dní a pokud chtějí pobyt prodloužit, musejí splnit tuto podmínku znovu, nebo si na místě udělat samotest s negativním výsledkem.

V ubytovacích zařízeních, je nutné mít ve všech společných prostorách nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (respirátory třídy FFP2 / KN 95, nanorouška apod.). Při ubytování dodržujte zvýšená hygienická pravidla a, pokud je to možné, zdržujte se převážně ve své chatce.

Zdroj: https://covid.gov.cz/situace/obchod-sluzby/ubytovani

!!!

Pokud využíváte k navigaci do našeho kempu Google Maps, nevěřte ji na posledním kilometru, ať Vás nezavede do lesa. Jedete-li z Veselí nad Lužnicí směrem na Hamr-Val, je třeba dojet až ke žlutému statku Dehetník. Naproti statku u cedule Kemp Krkavec odbočte vlevo na asfalto-šotolinovou cestu stromovou alejí, která Vás dovede až do našeho kempu. Ostatní online navigační aplikace (Waze a Mapy.cz) Vás dovedou správně. Na nápravě navigování přes Google pracujeme.

Kemp Krkavec se nachází uprostřed malebné přírody na břehu řeky Nežárky jen 4 km od Veselí nad Lužnicí. Jedná se o starší, ale upravovaný malý klidný kemp s rodinnou atmosférou pro nenáročné klienty. Je obklopen loukami a lužními lesy, které přímo vybízí k výletům, sběru borůvek či houbaření. Romantickou atmosféru kempu podtrhuje šumění jezu a jihočeský modrý mlýn na protějším břehu. Na své si tu přijdou cyklisté, pro které jsou zdejší roviny s upravenými cestami rájem; vodáci, vždyť Lužnice je jejich Mekkou; i všichni ostatní, protože nedaleké pískovny poskytnou osvěžení či odpočinek na pláži malým i velkým výletníkům.

Lokalita

Kemp Krkavec se rozkládá v Jižních Čechách u severního okraje chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Leží na levém břehu řeky Nežárky, která se po 4 km vlévá ve Veselí nad Lužnicí do řeky Lužnice. V okolí kempu je vybudovaná celá řada rybníků a rybničních soustav. Nedaleko cca 1 km je zatopená bývalá pískovna, která je využívaná jako přírodní koupaliště a k vodním sportům. Okolními lesy vede několik značených turistických tras, většina z nich protíná rybníkářskou oblast.

Okolí

Město Veselí nad Lužnicí 3 km, obec Vlkov 2 km, Vlkovské pískovny 0.5 km, řeka Nežárka a Lužnice, Tábor 27 km, Jindřichův Hradec 25 km, Třeboň 23 km, České Budějovice 28 km.